zespol_anna

Anna Bartnicka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku analityka medyczna. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich w Klinice Zakażeń Noworodka, na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Tematyka jej pracy doktorskiej obejmuje mikrobiotę przewodu pokarmowego noworodków oraz czynników na nią wpływających, w tym diety. Na co dzień pracuje w Instytucie Mikroekologii, jednostce zajmującej się nowoczesna diagnostyka mikroory jelitowej oraz nadwrażliwosci pokarmowych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w aspekcie zaburzeń mikrobioty, probiotykoterapii oraz alergii pokarmowych. Jest także wykładowca na konferencjach medycznych oraz autorka publikacji w czasopismach naukowych.

zespol_dawid

Dawid Białowąs

Specjalista ds. żywienia i wspomagania dietetycznego w sporcie, mgr wychowania fizycznego. Trener i utytułowany zawodnik judo (3 Dan), Crossfiter, grappler, gospodarz bloga barbellkitchen.pl, współautor pierwszej polskiej książki nt diety paleo „Paleo po polsku. Dieta współczesnego jaskiniowca”. Doświadczenie zawodowe zdobywał poprzez lata pracy w sporcie, ponad 10 letnie doświadczenie trenerskie w judo, studia magisterskie na AWFiS Gdańsk, podyplomowe studia z Żywienia i Wspomagania Dietetycznego w Sporcie w AWFiS Gdańsk oraz poprzez indywidualna prace z podopiecznymi. Prywatnie, szczęśliwy mąż i ojciec, oraz wielki fan Dragon Ball’a.

zespol_dominika

Dominika Gier

– dietetyk medyczny
Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, absolwentka certykowanych szkoleń i kursów doskonalących z zakresu medycyny żywieniowej i dietetyki, min: Kurs doskonalący z endokrynologii, diabetologii i chorób metabolicznych, Leczenie żywieniowe w Oddziałach Intensywnej Terapii,
gastroenterologia, leczenie żywieniowe chorych przewlekle, międzynarodowe kursy doskonalace leczenia otyłości SCOPE. Uczestniczka kongresów i sympozjów medycznych dotyczacych tematyki żywienia, prolaktyki chorób, promocji zdrowia i medycyny ogólnej. Doswiadczenie zawodowe w pracy
z Pacjentami zdobywała min. w poradniach cukrzycowej i endokrynologicznej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, w poradni gastroenterologicznej oraz na szpitalnym oddziale Nadcisnienia Tetniczego i Cukrzycy UCK w Gdańsku, prowadziła również zajęcia edukacyjne dla nowo zdiagnozowanych pacjentów oddziałów szpitalnych. Od lat, z powodzeniem prowadzi jedyne na Pomorzu Centrum Medycyny Żywieniowej i Dietoterapii GR MED, w ramach którego działa Poradnia Dietetyki Medycznej, w której na co dzień zajmuje się tzw. “trudnymi przypadkami”, pacjentami z chorobami autoimmunologicznymi, pacjentami onkologicznymi, z otyłością (w tym olbrzymia), dziećmi z nadmierna masa ciała, pacjentami z różnymi schorzeniami metabolicznymi i endokrynnymi. W ramach swoich zainteresowań naukowych zajmuje się rola kompleksowego leczenia zaburzeń autoimmunologicznych, leczeniem żywieniowym w chorobach autoimmunologicznych i znaczeniem mikroflory jelitowej oraz probiotykoterapii w zdrowiu i chorobie.
Prowadzi szkolenia, warsztaty z zakresu specjalistycznej dietoterapii, chorób autoimmunologicznych, alergii i nietolerancji pokarmowych, jest też prelegentka na konferencjach medycznych i żywieniowych. W trakcie realizacji przewodu doktorskiego, który poświęciła badaniom nad rola dietoterapii i diety eliminacyjnej w leczeniu choroby Hashimoto. Jest zwolenniczka holistycznego podejścia do pacjenta, przyczynowego a nie skutkowego leczenia chorób oraz zwolenniczka medycyny i dietetyki funkcjonalnej. Zaprojektowała i przeprowadziła pierwsze w Polsce badania dotyczące rodzaju i częstotliwości występowania alergii pokarmowych III typu (IgG) u pacjentek z choroba Hashimto.

zespol_monika

Monika Gackowska

dietetyk kliniczny i sportowy, diagnosta laboratoryjny, dietocoach oraz szkoleniowiec.
Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy na kierunkach: dietoterapia, żywienie w sporcie oraz analityka medyczna, a także licznych kursów obejmujących żywienie w sporcie i dietocoaching. Obecnie w trakcie studiów na Functional Medicine University w Stanach. Wykładowca akademicki oraz prelegentka na konferencjach medycznych oraz żywieniowych. Z powodzeniem prowadzi Centrum Dietetyki Funkcjonalnej DietoStrefa w Bydgoszczy, gdzie udziela indywidualnych konsultacji żywieniowo diagnostycznych, opierając się na podejściu medycyny funkcjonalnej (przyczynowe, a nie skutkowe leczenie chorób) oraz evidence based medicine. Specjalizuje się w chorobach autoimmunizacyjnych, metabolicznych oraz zaburzeniach ze spektrum autyzmu dziecięcego. Ponadto prowadzi szkolenia z Interpretacji wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka, które pokazują, że brak sztywnych zasad oraz schematów działania tylko indywidualne podejście przynosi wymierne efekty terapeutyczne. Autorka licznych artykułów publikowanych m.in. w fachowym magazynie Food Forum oraz prasie Bydgoskiej.
Strona internetowa: http://gackowskadietetyk.pl/