Posiłki okołotreningowe oraz środki wspomagające

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 03/02/2019
10:00 - 14:00

Lokalizacja
CrossFit Gdynia

Kategorie


Dobre praktyki żywieniowe mogą poprawić lub pogorszyć wyniki sportowe. Odpowiednie przygotowanie jest nieraz niezbędne do ukończenia wielu wymagających sportowych wyzwań.
Jeśli chcesz wiedzieć jak poprawić komfort treningowy, pozbyć się wzdęć, które przeszkadzają wykonać serię przysiadów, tryskać energią zarówno na porannym jak i wieczornym treningu, to to szkolenie jest dla Ciebie!
Zapraszamy zarówno amatorów sportu, zaczynających swoje zmagania z wysiłkiem fizycznym jak, zawodników startujących w zawodach jak i ich trenerów.

Agenda:
-Dobór diety do wybranej dyscypliny
-Zapotrzebowanie energetyczne w różnych dyscyplinach oraz różnice między amatorem a profesjonalistą żyjącym ze sportu
-Posiłki okołotreningowe – różne podejście w zależności od pory treningów, ilości treningów w ciągu tygodnia, dnia, strategie uzupełniania energii w trakcie jednostki treningowej
-Związki pracotwórcze (ergogeniki), ich właściwości oraz zastosowanie:
– kreatyna
– beta-alanina
– kofeina
– soda oczyszczona

Czas warsztatu: 4-5 godzin (zależy od pytań oraz żywych dyskusji w trakcie wykładu).
Koszt: : 150zł
Wpłata całej kwoty lub zaliczki jest wymagana w celu potwierdzenia uczestnictwa.
Dawid Białowąs: 18 1050 1764 1000 0092 1654 9403, tytułem „Wykład CFG”.
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/571315696662967/
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, ze względu na ograniczoną ilość miejsc, druk skryptów szkoleniowych oraz certyfikatów.

O prowadzącym:
mgr Dawid Białowąs – Specjalista ds. żywienia i wspomagania dietetycznego w sporcie, szkoleniowiec Barbell Group, doktorant na katedrze nauk przyrodniczych, zakładu fizjologii gdańskiego AWFiS, wykładowca akademicki. Trener i utytułowany zawodnik judo (3 Dan), Crossfitter, grappler, gospodarz bloga barbellkitchen.pl, współautor pierwszej polskiej książki nt. diety paleo „Paleo po polsku. Dieta współczesnego jaskiniowca”. Doświadczenie zawodowe zdobywał poprzez lata pracy w sporcie, ponad 10 letnie doświadczenie trenerskie w judo, studia magisterskie na AWFiS Gdańsk, podyplomowe studia z Żywienia i Wspomagania Dietetycznego w Sporcie w AWFiS Gdańsk oraz poprzez indywidualną pracę z podopiecznymi. Współpracuje z utytułowanymi zawodnikami polskiej sceny MMA, crossfiterami oraz innymi sportowcami. Na codzień współpracuje w gabinecie dietetycznym z ludźmi aktywnymi fizycznie.